خانه / اخبار / سایر اخبار / خبر: سوال اَز وزیر نفت درباره کرسنت بة نتیجه نرسد ناچار بة استیضاح می‌شویم

خبر: سوال اَز وزیر نفت درباره کرسنت بة نتیجه نرسد ناچار بة استیضاح می‌شویم

[hana-code-insert name=’code’ /] گردآوری گردیده توسط گروه اخبار:

الياس نادران:

5c591  13 2 19 145228 خبر: سوال اَز وزیر نفت درباره کرسنت بة نتیجه نرسد ناچار بة استیضاح می‌شویم

ایران > قانونگذاری– همشهری آنلاین:
عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس با بیان اینکه بة خاطر کسانی کة در پرونده فساد کرسنت مشارکت داشتند نباید اَز حقوق ملت کوتاه آمد، گفت: مجلس پیگیر قرارداد کرسنت است، تاکنون جلساتی را با وزیر نفت داشته ایم و در صورتی کة تذکر و سوال اَز وزیر نفت در این باره بة نتیجه نرسد ناچار بة استیضاح می شویم.

الیاس نادران عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس در گفتگو با خبرگزاری مهر، در خصوص تقاضای جمعی اَز نمایندگان برای بررسی پرونده قراردادهای نفتی کرسنت، توتال و استات اویل در کمیسیون انرژی اظهار داشت: هدف ما اَز پیگیری قرار داد کرسنت دفاع اَز حقوق ملت ایران در دادگاه لاهه است.

وی با بیان اینکه نباید بة خاطر کسانی کة در پرونده فساد کرسنت مشارکت داشتند اَز حقوق ملت کوتاه آمد و دولت جدید باید وظیفه خودش را دراین خصوص انجام دهد، گفت: در این موضوع اَز وزیر نفت سوال کردیم و جلساتی را نیز با وی داشته ایم.

نادران با بیان اینکه هنوز جلسه رسمی با زنگنه نداشتیم و منتظریم تا کمیسیون زمان این جلسه را مشخص کند گفت: اگر تذکر و سوال اَز وزیر نفت بة نتیجه نرسد ناچار بة استیضاح می شویم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ بة این سوال کة دلیل دفاع زنگنه اَز قرارداد کرسنت چیست گفت: من نمیدانم؛ وزیر نفت باید بة مجلس توضیحات خود را ارائه کند.

پیش اَز این مسعود میرکاظمی ریيس کمیسیون انرژِی مجلس و وزیر سابق نفت در دولت احمدی نژاد نیز گفت: تعدادی اَز نمایندگان مجلس بر اساس ماده ۲۳۶ آئین نامه داخلی تقاضایی را امضا کردند کة بر اساس آن پرونده قراردادهای کرسنت، توتال و استات اویل در زمان وزارت آقای زنگنه بر وزارت نفت در دوران روسای جمهور پیشین بررسی گردیده و بة صحن علنی مجلس و قوه قضائیه ارسال گردد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلآمی ادامه داد: کمیسیون انرژی هم کمیته ای را برای بررسی این پرونده ها تشکیل داده است کة پس اَز تکمیل پرونده در این کمیته و با تایید کمیسیون،گزارش پرونده سه قرارداد نسبتا مبهم کرسنت، توتال و استات اویل بة صحن علنی مجلس ارسال و در صورت تایید گزارش تخلفات اَز طرف مجلس، این پرونده بة قوه قضائیه ارسال خواهد شد.

5c591  p 89EKCgBk8MZdE خبر: سوال اَز وزیر نفت درباره کرسنت بة نتیجه نرسد ناچار بة استیضاح می‌شویم
RSS
به نقل اَز سایت همشهری آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*