خانه / فرهنگ و هنر / سینما ایران / فیلم طبقه حساس جدیدترین فیلم کمال تبریزی

فیلم طبقه حساس جدیدترین فیلم کمال تبریزی

این فیلم که پیش از این نامش «قبر دو طبقه» بود، فیلمبرداریش چهارشنبه ۳۰مردادماه در مسجد‌النبی «ولنجک» آغاز شد. در اولین جلسه‌ی فیلمبرداری این فیلم که به گرفتن صحنه‌های ختم همسر کمالی با بازی رضا عطاران اختصاص داشت، بازیگران دیگری چون: بهادر مالکی، محمد بحرانی و کاظم سیاحی از صداپیشگان کلاه قرمزی و همچنین هوتن شکیبا، حسین افشار مقابل دوربین رفتند.

reza ataran فیلم طبقه حساس جدیدترین فیلم کمال تبریزی

موضوع فیلم طبقه حساس

«طبقه حساس» فیلمی کمدی است که فیلمنامه آن توسط پیمان قاسم خانی نوشته شده است و داستان مردی را روایت می‌کند که بعد از مرگ همسرش او را در یک قبر دو طبقه دفن می‌کند اما پس از مدتی که سر مزار همسرش می‌رود متوجه می‌شود به اشتباه مردی غریبه در آن مکان (قبر دیگر) دفن شده است.

reza ataran3 فیلم طبقه حساس جدیدترین فیلم کمال تبریزی

بازیگران فیلم  طبقه حساس

بازیگران: رضا عطاران، پانته‌آ بهرام،‌آزاده صمدی، سوگل قلاتیان، ناصر عرفانی، هوتن شکیبا، بهاره رهنما،‌پیمان قاسم‌خانی،‌بهادر مالکی، محمد بحرانی، کاظم سیاحی، لیلی فرهاد‌پور، حسین افشار، رضا بهبودی، اصغر قاسم‌خانی، شبیر پرستار، بهرام ابراهیمی، رضا کریمی، نادر فلاح، شاهرخ دولکو، حسین پناهی، مسعود ریحانی، احسان بیات‌فر،‌عباس ده‌منش، عسگر رضایی، مهدی پاشایی و محمدرضا فروتن.

reza ataran4 فیلم طبقه حساس جدیدترین فیلم کمال تبریزی

عوامل «طبقه‌ حساس» به عنوان جدیدترین ساخته‌ی کمال تبریزی

تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار: جواد نوروزبیگی با مشارکت شرکت پوپامهر، برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان: مریم هژیروند، انتخاب بازیگران و بازیگردان: حبیب رضایی، مجری طرح: فرشته مهدی‌زاده، دستیار تهیه: محمد سلطانی، مدیر تولید: نادر مهدی‌پور، دستیار تولید: سارا اسماعیل‌پور، منشی صحنه: ماریا میرنژاد، دستیار دوم کارگردان: مهدی لطیفی، دستیار دوم کارگردان:‌نگار جنیدی، مدیر فیلمبرداری: علی تبریزی، دستیار اول فیلمبردار‌: بهمن نادیاب، دستیاران فیلمبردار: حسین اسدی، پارسا مژد کمالی، فرهاد شکری، صدابردار: مهران ملکوتی،‌دستیاران صدابردار: جواد فراهانی، اشکان فتاحی، طراحی گریم: سودابه خسروی، مجریان گریم: سعید سدایی، ساناز مقدم،‌مسعود عزیزی، مدیر تدارکات: کاظم نامنی، دستیاران تدارکات:‌آرش نجفی، مجید نامنی، مسعود ریحانی، طراح صحنه و لباس: سارا سمیعی، دستیاران صحنه و لباس : جواد فاضلی و آرزو رحیم‌آبادی ، دستیار لباس: مینا سلیمی، مدیر صحنه: حامد محمدیان،فیلمبردار پشت صحنه: علی جدیدی،‌امیر حسین نوروز بیگی، عکاس: زهرا مصفای تبریزی، جلوه‌های رایانه‌ای: بهنام خاکسار

 

۵ دیدگاه

  1. با سلام
    دیروز به همراه جمعی از خانواده که شامل بچه های دبستانی نیز می شد به دیدن فیلم طبقه حساس رفتیم و علت هم شناخت ما از کارگردان این فیلم پس از فیلمی چون لیلی با من است بود. باید بگویم که در طول این فیلم من فقط زجر کشیدم و اگر مزاحمت برای اطرافیانم نبود حتما سالن را ترک می کردم. صحنه های مشمئز کننده مثل کندن موی مرده تا حرف های رکیکی مثل اینکه چند ین بار عطاران گفت من تحمل نمی کنم امشب مردی …. واقعا از کمال تبریزی توقع نداشتم چنین فیلمی را کارگردانی کنید. این فیلم نه منطقی بود نه بار ارزشی داشت بلکه منزجر کننده و ضربه زننده بود. این فیلم چه پیامی داشت تعصب بی جای فردی ظاهر بین با رفتارهائی متضاد؟ واقعا نمی شد با داستانی تمیزتر این پیام را رسانید؟ اینکه عطاران (آقای کمالی) برای تلافی قبر مشترک پیشنهاد نمی دانم چی به زن محتشم بدهد گستاخانه و از ادب ما مسلمانان و ایرانی ها به دور نیست واقعا این صحنه ها و خالی کردن خود در توالت با کشیدن سیفون کمدی است و یا بار ارزشی دارد؟ حداقل هشداری می دادید بچه ها را به این فیلم نیاورند. ما به کجا می رویم؟

  2. من متاسفم که بدون شناخت بهایی را برای دیدن فیلمی پرداختم که…که به غیرت مردان توهین وان را به استهزا میگیرد….دین را مسخره و بی غیرتی و سیب زمینی بودن مردان را ترویج میکند….

  3. چه فیلمی بود؟ که انقدر مسخره بود؟

  4. خیلی فیلمه شادو قشنگی بود. هرکی خوشش نمیاد، خب نگاه نکنه. طنز درهمه جای دنیا از عرف تاحدودی خارجه. ظرفیتمون را بالا ببریم. بچه ها هم بهتره فیلمای سنه خودشون رو ببینن، مثله عملیات مهدکودک.

  5. این فیلم نمایشی بسیار عالی بود. آقای کمال تبریزی همواره دغدغه های جامعه را به تصویر می کشند… ولی اینبار بزرگترین دغدغه امروزی جامعه را به تصویر کشیدند… بله زنان! مردان خوشگذرانی که فکر می کنند بعد از ازدواج زن فقط یک کلفت است … متاسفانه قشر مذهبی ما بعضا گول این طبقه از جامعه را خورده و دختر مذهبی و آفتاب مهتاب ندهده شان را به دست این به اصطلاح حاجی بازاری هایی می سپارند که نه تنها دیندار نیستند بلکه از دین فقط دیر جهت پیش برد امیال و حوس های خود استفاده می کنند… واقعا چه کسی پاسخگوی احساسات زنانی است که بعد از ازدواج خود را اسیر چنین طرز تفکرهایی می یابند… همه می دانیم که این مرد نه مذهبی بود و نه غیرت داشت!!! کمال تبریزی عزیز ممنونیم از جسارتت که چنین با ظرافت این مسئله را به تصویر کشیدی و چنین خلاقانه واقعیت هارا بیان کردی!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*